mask swatches

SELF-CARE ESSENTIALS

Unplug and unwind with our at-home spa

favorites, body care and more

Sort By:
Sort By:
Highest-Rated Price (Low - High) Price (High - Low)
Prices include VAT. Delivery calculated at checkout.
NEW
Plantfusion™ Hydrating Body Souffle With Phyto-Powered Complex, 200ml Plantfusion™ Hydrating Body Souffle With Phyto-Powered Complex, 200ml

Plantfusion™ Hydrating Body Souffle With Phyto-Powered Complex

Best For Hydration, Softening, Moisturisation, Barrier Strength, Smoothing
£290.00 / 1L
£58.00 £290.00 / 1L
BACK IN STOCK
Ginger Essence™ Sensuous Skin Scent, 100ml Ginger Essence™ Sensuous Skin Scent, 100ml
NEW
Plantfusion™ Softening Hand & Body Lotion With Hyaluronic Acid, 200ml Plantfusion™ Softening Hand & Body Lotion With Hyaluronic Acid, 200ml

Plantfusion™ Softening Hand & Body Lotion With Hyaluronic Acid

Best For Hydration, Softening, Moisturisation
£180.00 / 1L
£36.00 £180.00 / 1L
Take Our
Skincare Quiz

Make your search easier with a

personalised skincare routine

Plantfusion™ Conditioning Hand & Body Wash With Phyto-Powered Complex, 200ml Plantfusion™ Conditioning Hand & Body Wash With Phyto-Powered Complex, 200ml

Plantfusion™ Conditioning Hand & Body Wash With Phyto-Powered Complex

Best For Cleanses, Dissolves Impurities, Non-Stripping, Non-Drying
£180.00 / 1L
£36.00 £180.00 / 1L
NEW
Peace of Mind™ Exfoliating Body Scrub, 200ml Peace of Mind™ Exfoliating Body Scrub, 200ml
£150.00 / 1L
£30.00 £150.00 / 1L
BESTSELLER
Peace of Mind™ On-The-Spot Relief, 15ml Peace of Mind™ On-The-Spot Relief, 15ml
SAME FORMULA, NEW LOOK!
Ginger Souffle™ Whipped Body Cream, 200ml Ginger Souffle™ Whipped Body Cream, 200ml
£210.00 / 1L
£42.00 £210.00 / 1L
Clear Improvement™ Rich Purifying Charcoal Mask, 75ml Clear Improvement™ Rich Purifying Charcoal Mask, 75ml

Clear Improvement™ Rich Purifying Charcoal Mask

Best For Leaves skin feeling purified & comfortable.
£453.33 / 1L
£34.00 £453.33 / 1L
NEW
Peace of Mind™ Moisturising Hand Cream, 75ml Peace of Mind™ Moisturising Hand Cream, 75ml

Peace of Mind™ Moisturising Hand Cream

Best For Hydrating, Softening and Smoothing Dry Hands.
£253.33 / 1L
£19.00 £253.33 / 1L
NEW
Light Rose™ Moisturising Hand Cream, 75ml Light Rose™ Moisturising Hand Cream, 75ml

Light Rose™ Moisturising Hand Cream

Best For Hydrating, softening and smoothing dry hands.
£253.33 / 1L
£19.00 £253.33 / 1L
NEW
Ginger Moisturising Hand Cream, 75ml Ginger Moisturising Hand Cream, 75ml

Ginger Moisturising Hand Cream

Best For Hydrating, softening and smoothing dry hands.
£253.33 / 1L
£19.00 £253.33 / 1L
model holding Checks and Balances Frothy Face Wash and new Milky Oil Cleanser + Makeup Melter
OUR #1 CLEANSER HAS MET ITS MATCH
For an Extra-Deep Clean, Double Cleanse with our NEW! Milky Oil Cleanser + Makeup Melter
Shop Now
NEW
Crisp Citrus™ Moisturising Hand Cream, 75ml Crisp Citrus™ Moisturising Hand Cream, 75ml

Crisp Citrus™ Moisturising Hand Cream

Best For Hydrating, Softening and Smoothing Dry Hands.
£253.33 / 1L
£19.00 £253.33 / 1L
SAME FORMULA, NEW LOOK!
Ginger Hand & Body Lotion, 200ml Ginger Hand & Body Lotion, 200ml
£150.00 / 1L
£30.00 £150.00 / 1L
BESTSELLER
Clear Improvement™ Active Charcoal Mask to Clear Pores, 75ml Clear Improvement™ Active Charcoal Mask to Clear Pores, 75ml
Out Of Trouble™ 10 Minute Mask to Rescue Problem Skin, 75ml Out Of Trouble™ 10 Minute Mask to Rescue Problem Skin, 75ml

Out Of Trouble™ 10 Minute Mask to Rescue Problem Skin

Best For Blemish Control & Oil Control
£373.33 / 1L
£28.00 £373.33 / 1L
GIFT CONCIERGE
Simple solutions to give, pamper and treat
the gift edit

The Gift Edit

Our curated collection for
everyone on your list
Get Inspired
all gifts

GIFTS FOR ALL

Gift sets and treats for
you and them

Shop Now

All About Bath & Body Gifts and Self-Care Guide